Jesteśmy profesjonalną firmą wykonawczą i świadczymy usługi z zakresu szeroko rozumianego budownictwa na terenie miasta Warszawa. Szczególny nacisk kładziemy na usługę układania gresu. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że płytka gresowa różni się od płytki ceramicznej, dlatego układanie jej wymaga nie tylko posiadania wiedzy, ale również doświadczenia.

Wynika to z innego składu masy, z której formowane są płytki gresowe. Gres jest kamionką szlachetną, charakteryzuje się mniejszą nasiąkliwością, wysoką twardością oraz małą ścieralnością. Nasiąkliwość płytek gresowych wynosi mniej niż 1%. Powierzchnia płytek może mieć szkliwo, ale nie musi. Najważniejszą zaletą płytek gresowych jest to, że mają niską porowatość, a dzięki temu są odporne na zabrudzenia, czy też działanie środków chemicznych albo kwasów o podstawowych stężeniach.

Dlatego tak ważne jest, aby na każdym etapie układania gresu, zadbać o każdy szczegół. Przed rozpoczęciem prac należy sprawdzić to, czy płytki gresowe nie mają żadnych ubytków, mają jednakowy kolor i są całkowicie płaskie. Następnie należy zadbać o to, żeby podłoże było oczyszczone i równe. Jeśli te etapy zostaną przeprowadzone w niewłaściwy sposób lub pominięte, podczas układania gresu może okazać się, że płytki będą luźne, ponieważ zmniejszy się ich przyczepność. Po przeprowadzeniu tych etapów można przejść do klejenia płytek oraz fugowania.

malowanie piwnicy warszawa

Układanie Gresu Warszawa

Wiemy, że każdy klient ma inne oczekiwania dotyczące tego, w jaki sposób mają być ułożone płytki gresowe, dlatego oferujemy układ prosty, gdzie fugi są równolegle do krawędzi płaszczyzny płytki; układ mijankowy, w którym kolejne rzędy płytek gresowych są przesuwane; układ karo, w którym płytki są przyklejane na przemian; oraz układ mieszany, w którym łączymy płytki małe i duże.

Do układania gresu na terenie miasta Warszawa wykorzystujemy najwyższej jakości materiały budowlane. Wybieramy kleje, które są zalecane do przyklejania gresu, na bazie cementowej z dodatkiem składników chemicznych. Do mocno obciążanych płytek stosujemy półpłynne zaprawy klejące. Natomiast kiedy kładziemy płytki gresowe na dużej powierzchni, dzielimy ją na pola o wymiarach 2x2.

Usługa układania płytek gresowych w Warszawie jest naszą pasją. Dlatego nasze usługi to coś więcej niż tylko układanie płytek. Oferujmy impregnowanie płytek oraz fug, dzięki czemu fugi są bardziej odporne na zabrudzenia.

Dziękujemy obecnym Klientom, za obdarzenie nas zaufaniem, a naszych przyszłych Klientów, zapraszamy do współpracy z nami.


Skontaktuj się z nami!